Joomla!

    Порядок виплати пенсій у період роботи з урахуванням змін, унесених Законом № 213  з 01.04.2015 року (Завантажити файл, pdf...)

   Зміни в пенсійному законодавстві з 01.01.2015 року (Завантажити файл, pdf...)

   Інформація для громадян, які приїхали з Автономної Республіки Крим та м. Севастополь. Докладніше...

  Інформація для пенсіонерів Донецької та Луганської областей (докладніше...)

  Олексій Зарудний: Людина буде в центрі пенсійної системи  (докладніше...)

  До уваги платників єдиного внеску : з 1 червня 2015 року звіт з ЄСВ необхідно здавати за новою формою  (докладніше...)

Через заборгованість до Пенсійного фонду – працівники втрачають страховий стаж.

24.12.2010 12:28
01-03-2010-1   Сьогодні кожний громадянин знає, що рівень його майбутньої пенсії залежить від страхового (трудового) стажу та заробітної плати, з якої проводиться нарахування та сплата внесків до Пенсійного фонду. Несплата страхових внесків не дає можливості зарахувати період трудової діяльності до страхового стажу. І, як наслідок, громадяни мають пенсію, яка не відповідає їхнім сподіванням.
   Своєчасна й повна сплата платежів у Пенсійний фонд України – це обов”язок щодо соціального захисту своїх працівників. Проте не всі керівники підприємств – боржників розуміють, що порушення ними обов’язків сплати внесків за своїх найманих працівників позбавляє останніх забезпеченої старості.
   Станом на 01.12.2010 року  загальна заборгованість зі сплати страхових внесків до бюджету Пенсійного фонду України в області становить 40,9 млн.грн., з яких 10,6 млн.грн. борги економічно - активних підприємств.
   Через несплату внесків до Пенсійного фонду підприємствами – боржниками області, їх працівники втрачають страховий стаж від одного до шести років. До прикладу, підприємство Ізяславського району: ТОВ «Ізяслав – Ріпак – Полісся» має заборгованість із сплати страхових внесків в сумі 125,1 тис.грн., найманим працівникам не зараховано 25 місяців страхового стажу (керівник Мартинюк Г.О.), підприємство Ізяславської виправної  колонії  № 31  - 367,6 тис.грн.,  81  місяць  страхового  стажу  (керівник Дедик Д.А), підприємство Замкової виправної колонії №58 – 538,5 тис.грн., 28 місяців (керівник Хомяков В.М.). Серед підприємств Шепетівського району ВАТ Майдан-Вильський комбінат «Вогнетривів», заборгованість із сплати внесків якого складає 899,7 тис.грн. відповідно не зараховано 14 місяців страхового стажу працівникам підприємства (керівник Топчій О.Г.) та підприємство Шепетівської виправної колонії №98 – 847,7 тис.грн., 25 місяців стажу (керівник Антименюк Л.П.), серед підприємств Деражнянського району ВАТ Орбіта  - 79,3 тис.грн. 34 місяці страхового стажу (керівник Зубко В.В.) та СТОВ «Перемога» - 63,6 тис.грн. 20 місяців (керівник Могила О.О.), серед підприємств Красилівського району Антонінський цукровий робітничий кооператив - заборгованість із страхових внесків у розмірі 64,3 тис.грн. та відповідно 24 місяці не зарахованого стажу (керівник Гаврилюк Г.М.) , СВК «Заставки» - 58,6 тис.грн., 16 місяців (керівник Томчук А.В.).  ТКП «Теофіпольлісвод» Теофіпольського району (керівник Богач В.В.) має недоїмку у розмірі 55,0 тис.грн. та 25 місяців не зарахованого стажу.  ТОВ «ТСЦ «Поділля» Хмельницького району (керівник Квасницький В.В.) – 160,6 тис.грн. та 23 місяці стажу. Серед підприємств міста Хмельницького філія Хмельницька автомобільна база – 335,7 тис.грн., не зараховано 24 місяці страхового стажу (керівник Кривенчук В.В.); ТОВ «М’ясний двір «Поділля» - 240,2 тис.грн. , 24 місяці (керівник Грибчик А.П.) та ЗАТ «Октант» - 74,9 тис.грн., 22 місяці (керівник Сирчин Б.А.).
   Варто мати на увазі, що страховий стаж найманим працівникам буде зарахований лише після сплати страхових внесків цими підприємствами в повному обсязі, і тільки тоді індивідуально кожному буде проведено призначення та перерахунок пенсії.
   Відстоювати своє право на майбутню пенсію мають також і застраховані особи. Відповідно до статті 16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» застраховані особи мають право отримувати від страхувальника підтвердження про сплату страхових внесків і вимагати такої сплати, в тому числі у судовому порядку. Кожна застрахована особа має право періодично цікавитися тим, як розраховується роботодавець із Пенсійним фондом, і при неналежному виконанні роботодавцем своїх обов’язків звертатись із позовом до суду та вимагати від підприємства повної сплати страхових внесків.
 
Л.М.Шевчук –
начальник відділу контрольно –
економічної роботи
управління надходження доходів
головного управління ПФУ
в Хмельницькій області

01-02-2011-1

 

Інформація щодо результатів виконання антикорупційних заходів  в органах Пенсійного фонду України в Хмельницькій області у 2014 році  Докладніше...

 

телефони довіри

 З метою забезпечення виконання завдань, визначених Законом України “Про засади запобігання і протидії корупції”  від 7 квітня 2011 року № 3206 – VІ, та доступу громадян до органів влади вважати контакти: (0382) 65-00-87, stop_korupzia@ukr.net, – “телефоном довіри” Хмельницької обласної державної адміністрації.

Звернення сторін соціального діалогу на національному рівні щодо необхідності підвищення ефективності колективно-договірного регулювання трудових відносин

 


01-02-2011-3
dps